Slavilo se sinoć i u Banjaluci. Građani masovno izašli iz svojih domova.

Slavlje u Banjaluci: Građani izašli na ulice, česme radile čak 17 minuta bez prekida
BANJALUKA – Nakon višednevne neizvjesnosti, stanovnici pojedinih naselja sinoć su dočekali istorijski trenutak – iz slavina je ponovo potekla voda.
Kako saznajemo, prvi mlaz vode izazvao je opštu euforiju. Građani su istrčavali iz kuća vičući: "Javi komšiji, stigla je!", dok su stariji mještani tvrdili da takav pritisak nisu vidjeli još od prošlog ljeta.
Na ulicama su formirane kolone sa kantama, buradima, loncima, lavorima i dvije kade na prikolici. Najsretniji su uspjeli napuniti i po tri flaše prije nego što je pritisak pao na nivo suze.
Jedan Banjalučanin priznao je da nije ni ulazio u kuću nego je cijelu noć stajao pored česme i gledao vodu kako teče.
"Ne vjerujem joj ništa. Čim skrenem pogled, nestaće opet."
Nezvanično, nekoliko građana je tražilo da se datum dolaska vode proglasi gradskim praznikom, dok su pojedini već počeli da zamrzavaju vodu u flašama "za crne dane".
Meteorolozi za danas najavljuju sunčano vrijeme, a stanovnici Banjaluke najavljuju da će ga provesti tradicionalno – gledajući u slavinu i nadajući se da ne trepnu prvi. 😄

